Dabar skaitoma:

Kas nutinka jūsų kūnui, kai kasdien valgote graikinius riešutus?

Šrifto parinkiklis
Sans Serif
Serif
Šrifto dydis
A
A
Galite keisti turinio šrifto dydį.
Pasidalinti puslapiu

Kas nutinka jūsų kūnui, kai kasdien valgote graikinius riešutus?

Graikiniai riešutai – tai ne tik traškus užkandis ar pyrago priedas. Jie tikras lobis jūsų sveikatai. Kas nutinka, jei šiuos riešutus įtraukiate į savo kasdienę mitybą? Rezultatai – stulbinantys. Štai kodėl verta sau leisti kasdien sukrimsti saują šių skanėstų.

Širdis jums padėkos

Graikiniai riešutai kupini omega-3 riebalų rūgščių – ypač alfa-linoleno rūgšties (ALA), kuri pasižymi priešuždegiminėmis savybėmis. Tyrimai rodo, kad reguliariai vartojant graikinius riešutus, mažėja „blogojo“ cholesterolio (LDL) kiekis ir gerėja bendras kraujagyslių tonusas. Kitaip tariant, kiekvienas riešutėlis – tai tarsi mažytis skydukas jūsų širdžiai.

Gerėja smegenų veikla

Jau pati graikinio riešuto forma primena smegenis – ir ne veltui! Juose gausu antioksidantų, vitamino E, melatonino ir polinesočiųjų riebalų rūgščių, kurios padeda palaikyti smegenų sveikatą, atmintį ir koncentraciją. Senstant tai ypač svarbu, o tyrimai rodo, kad reguliarus riešutų vartojimas gali sumažinti kognityvinių sutrikimų riziką.

Stabilizuojasi svoris

Nors riešutai kaloringi, jų sotumo indeksas – aukštas. Tai reiškia, kad net nedidelis kiekis padeda ilgiau jaustis sotiems ir sumažina norą užkandžiauti saldumynais ar perdirbtais produktais. Be to, riebalai iš riešutų įsisavinami ne visiškai, tad kalorijų „baubas“ nėra toks grėsmingas, kaip gali pasirodyti.

Mažėja uždegiminiai procesai

Lėtinis uždegimas siejamas su įvairiomis ligomis – nuo artrito iki širdies ir vėžio. Graikiniuose riešutuose esantys polifenoliai, fitosteroliai ir omega-3 rūgštys padeda slopinti uždegiminius procesus organizme. Kasdienis riešutų vartojimas – tai natūralus būdas kūnui „gesinti“ židinius, apie kuriuos net nežinome.

Nauda virškinimo sistemai

Riešutai – tai puikus skaidulų šaltinis, o sveika žarnyno mikrobiota yra pagrindas ne tik geram virškinimui, bet ir stipresnei imuninei sistemai. Vienas tyrimas parodė, kad žmonės, valgę graikinius riešutus tris savaites, turėjo daugiau naudingų žarnyno bakterijų – tokių kaip Lactobacillus ir Bifidobacteria.

Oda ir plaukai švyti

Vitaminas E, cinkas, selenas, omega-3 – visa tai graikiniuose riešutuose. Šie elementai svarbūs ne tik vidinei, bet ir išorinei sveikatai. Oda tampa elastingesnė, mažėja uždegimų, plaukai tampa stipresni, o nagai – mažiau linkę lūžinėti. Kasdienė grožio procedūra, kurią galima suvalgyti!

Geresnis miegas ir nuotaika

Graikiniai riešutai turi natūralaus melatonino – hormono, kuris padeda reguliuoti miego ciklą. Be to, omega-3 riebalų rūgštys dalyvauja serotonino – „laimės hormono“ – gamyboje. Taigi, nedidelė porcija riešutų vakare gali padėti ne tik saldžiau miegoti, bet ir geriau jaustis kitą dieną.

Tad jei ieškote paprasto, bet veiksmingo būdo pagerinti savo sveikatą – įtraukite graikinius riešutus į savo mitybą. Vos sauja per dieną – ir jūsų kūnas tai pajus kiekviename lygmenyje. Skonis, nauda ir malonumas – viskas viename.

Kaip teisingai įtraukti graikinius riešutus į mitybą?

Svarbiausia – saikas. Nors graikiniai riešutai itin naudingi, jų perteklius gali sukelti priešingą efektą: virškinimo sutrikimus, nereikalingų kalorijų perteklių ar net alergines reakcijas jautriems žmonėms. Rekomenduojama porcija – apie 30 gramų per dieną, tai yra maždaug 7–9 puselės riešutų.

Juos galima valgyti vienus kaip užkandį, berti į košes, salotas, dėti į glotnučius ar net naudoti kepiniuose. Norite dar daugiau naudos? Mirkymas per naktį padeda pašalinti fitatus – natūralius fermentus, kurie trukdo mineralų įsisavinimui. O paskrudinus riešutai įgauna gilesnį skonį, tačiau svarbu neperkepti – kitaip prarasite vertingas medžiagas.

Ar graikiniai riešutai tinka visiems?

Daugumai žmonių – taip. Tačiau jei turite alergiją riešutams ar virškinimo problemų, geriausia pasitarti su gydytoju ar dietologu. Taip pat verta atkreipti dėmesį į riešutų kokybę – rinkitės neperdirbtus, nesūdytus, be cukraus ar glazūros. Ir, žinoma, laikykite juos sandariai uždarytus, vėsioje vietoje – kad neprarastų skonio ir vertingųjų savybių.

Kasdienis graikinių riešutų vartojimas – tai ne mada, o mokslu pagrįstas sprendimas. Nedidelis pokytis, kuris su laiku gali daryti stebuklus jūsų sveikatai, energijai ir bendrai savijautai. Tad kitą kartą vietoj saldainių ar traškučių – rinkitės saują riešutų. Ir pajusite, kaip kūnas sako: ačiū.

Susiję įrašai
Pasinaudodami šiais pasiūlymais, tyrinėkite daugiau jūsų pomėgius atitinkančio turinio!
10 supermaisto produktų, kuriuose gausu cinko ir gyvybiškai svarbių maistinių medžiagų imunitetui
6 d. prieš
kategorija

Imunitetas – tai ne tik apsauga nuo peršalimo ar virusų. Tai sudėtinga organizmo sistema, kuri kasdien saugo mus nuo išorinių grėsmių, infekcijų, uždegimų ir net...

5 sausi riešutai, kuriuos reikia valgyti kasdien dėl įprastų sveikatos problemų
1 savaitė prieš
kategorija

Riešutai – tai vienas iš gamtos turtingiausių maisto šaltinių. Juose gausu sveikųjų riebalų, baltymų, skaidulų, vitaminų, mineralų ir antioksidantų. Nors jie maži ir koncentruoti, jų...

5 genialūs pusryčių receptai, kuriuos galite paruošti per kelias minutes
1 savaitė prieš
kategorija

Rytas – svarbiausia dienos pradžia. Nuo to, kaip pradedame dieną, priklauso ne tik mūsų nuotaika, bet ir energijos lygis, dėmesio koncentracija bei alkio jausmas vėliau....

Kas nutinka, kai kasdien suvalgote 1 avokadą
1 savaitė prieš

Avokadas – tai ne tik madingas „Instagramo“ pusryčių priedas, bet ir tikras supermaistas, vertinamas dėl savo naudos sveikatai. Kasdien vartojamas vienas avokadas gali turėti reikšmingą...

Apie abcSVEIKATA

abcSVEIKATA.lt yra informacinė svetainė, teikianti išsamią informaciją apie sveikatą, mitybą, ligas, sveiką gyvenimo būdą ir natūralias priemones. Puslapis siūlo straipsnius apie įvairias sveikatos temas, įskaitant psichinę sveikatą, odos priežiūrą, sportą bei seksualinę sveikatą. Taip pat galima rasti informaciją apie simptomus, testus ir gydymo procedūras. Svetainė padeda geriau suprasti sveikatos problemas ir galimus sprendimus