Gydytojas perspėjo: Širdies ligos taip pat gali sukelti kosulį

4 Min. skaitymas
Gydytojas perspėjo Širdies ligos taip pat gali sukelti kosulį

Daugelis žmonių kosulį sieja su peršalimu ar plaučių infekcijomis, tačiau ar kada susimąstėte, kad kosulys taip pat gali būti širdies ligų simptomas? Gydytojai vis dažniau akcentuoja, kad kosulys, ypač lėtinis ar nepraeinantis, gali būti susijęs su širdies veiklos sutrikimais. Supratimas, kaip širdies ligos ir kosulys yra tarpusavyje susiję, gali padėti laiku kreiptis pagalbos ir apsaugoti sveikatą.

Kaip širdies ligos gali sukelti kosulį?

Pagrindinis mechanizmas, kodėl širdies ligos gali sukelti kosulį, yra skysčių kaupimasis plaučiuose arba aplink juos. Tai dažnai nutinka, kai širdis nesugeba tinkamai pumpuoti kraujo, o skysčiai pradeda sąstingį plaučiuose. Šis reiškinys vadinamas širdies nepakankamumu. Tai yra būklė, kai širdis nebegali veiksmingai pumpuoti kraujo, todėl organai ir audiniai negauna pakankamai deguonies bei maistinių medžiagų.

Kai skysčiai kaupiasi plaučiuose, jie dirgina kvėpavimo takus ir sukelia kosulį. Dažniausiai toks kosulys būna sausas, tačiau kai kuriais atvejais gali pasirodyti ir rožinės spalvos gleivės, kurios rodo kraujo priemaišas. Šis simptomas yra rimtas signalas, kad reikia kuo greičiau kreiptis į gydytojus.

Simptomai, kurie gali lydėti kosulį esant širdies ligoms

Svarbu atpažinti ir kitus simptomus, kurie gali rodyti, kad kosulys yra susijęs su širdies problemomis. Pagrindiniai simptomai, kurie gali rodyti širdies ligas, yra:

Dusulys – Jūs galite jausti sunkumą kvėpuodami, ypač fizinio krūvio metu arba gulėdami.

Nuovargis – Jei nuolat jaučiate nuovargį ar energijos stoką, tai gali būti susiję su širdies funkcijos sutrikimais.

Patinimai – Kojų, kulkšnių ar pilvo patinimai gali rodyti, kad širdis neefektyviai pumpuoja kraują.

Greitas arba nereguliarus širdies plakimas – Tai gali reikšti, kad širdis stengiasi kompensuoti sumažjusį kraujo tiekimą.

Naktinis kosulys – Kosulys, kuris sustiprėja gulint, gali rodyti, kad plaučiuose kaupiasi skysčiai.

    Jeigu jaučiate bent kelis iš šių simptomų, svarbu kuo greičiau kreiptis į gydytojus. Laiku diagnozavus širdies ligas, galima užkirsti kelią rimtoms komplikacijoms, tokioms kaip širdies nepakankamumas ar staigus širdies sustojimas.

    Rizikos veiksniai ir profilaktika

    Tam tikri gyvenimo būdo veiksniai gali padidinti širdies ligų riziką. Tai apima:

    Rūkymą

    Antsvorį ar nutukimą

    Aukštą kraujospūdį

    Cukrinį diabetą

    Nesveiką mitybą

    Fizinio aktyvumo stoką

    Siekiant sumažinti širdies ligų ir su jomis susijusio kosulio riziką, svarbu laikytis sveiko gyvenimo būdo. Tai apima:

    Subalansuotą mitybą, turtingą vaisiais, daržovėmis, pilno grūdo produktais ir mažai sočiųjų riebalų.

    Reguliarų fizinį aktyvumą, pavyzdžiui, vaikščiojimą, bėgiojimą ar plaukimą.

    Kraujospūdžio ir cholesterolio lygio stebėjimą.

    Rūkymo atsisakymą ir alkoholio vartojimo ribojimą.

    Kada kreiptis į gydytojus?

    Jei kosulys nepraeina ilgiau nei keletą savaičių arba jīs stiprėja, tai gali būti rimtos problemos ženklas. Taip pat, jei kartu jaučiate dusulį, krūtinės skausmą ar stiprų nuovargį, neatidėliokite vizito pas gydytojus. Ankstyvas širdies ligų diagnozavimas gali padėti išvengti rimtų komplikacijų.

    Kosulys gali būti ne tik paprasto peršalimo simptomas, bet ir rimtų širdies ligų ženklas. Supratimas apie šį simptomą ir jo sąsajas su širdies sveikata gali padėti laiku kreiptis medicininės pagalbos ir apsaugoti savo gyvybę. Rūpinkitės savo širdimi, laikykitės sveiko gyvenimo būdo ir reguliariai tikrinkitės sveikatą, kad galėtumėte gyventi ilgai ir sveikai.

    Pasidalinkite šiuo straipsniu
    Komentarų: 0

    Parašykite komentarą

    El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

    10 žiemos supermaistų, kad būtų išvengta ligų 9 Maisto Produktai Širdies Sveikatai Vegetariški maisto produktai, kurie yra geri vitamino D šaltiniai Juodojo šokolado nauda sveikatai 5 medaus privalumai sveikatai žiemą