Dermatitas
Dermatitas – tai bendras odos uždegimo terminas, apimantis kelias skirtingas būkles, kurios sukelia odos paraudimą, niežėjimą, pūslelinę ir kitus simptomus. Ši būklė gali paveikti žmones...
Dermatitas – tai bendras odos uždegimo terminas, apimantis kelias skirtingas būkles, kurios sukelia odos paraudimą, niežėjimą, pūslelinę ir kitus simptomus. Ši būklė gali paveikti žmones bet kuriame amžiuje ir pasireikšti įvairiose odos srityse. Dermatito formos skiriasi pagal priežastis, simptomus ir gydymo būdus, tačiau dažniausiai pasitaikančios yra atopinis dermatitas (ekzema), seborėjinis dermatitas, kontaktinis dermatitas ir iššutiminis dermatitas.
Atopinis dermatitas dažniausiai pasireiškia vaikystėje ir gali būti susijęs su alergijomis bei astma. Seborėjinis dermatitas dažniausiai paveikia galvos odą, sukeldamas pleiskanojimą ir paraudimą. Kontaktinis dermatitas atsiranda dėl tiesioginio kontakto su alergenu ar dirginančia medžiaga, o iššutiminis dermatitas yra susijęs su odos sudirginimu dėl drėgmės ir trinties.
Nors dermatitas gali būti nepatogus ir kartais kosmetiškai nepageidaujamas, daugeliu atvejų jis nėra pavojingas sveikatai. Svarbu nustatyti specifinę dermatito formą ir sukėlusias priežastis, kad būtų galima taikyti tinkamą gydymą. Gydymo metodai gali apimti vietines priešuždegimines kremus, antihistamininius vaistus nuo niežėjimo, odos priežiūros priemones ir, kai kuriais atvejais, gydymą vaistais, vartojamais per burną arba injekcijomis. Tinkama odos priežiūra ir išvengimas žinomų dirgiklių yra svarbūs dermatito valdymo aspektai.