Achilo sausgyslių uždegimas

  Apžvalga

  Achilo sausgyslės uždegimas yra medicininė būklė, sukelianti skausmą ir uždegimą Achilo sausgyslėje, kuri yra didelė sausgyslė, esanti kulkšnies gale. Šią būklę dažniausiai patiria sportininkai ir žmonės, kurie užsiima pasikartojančia veikla, kuri sukelia stresą sausgyslėms, pavyzdžiui, bėgimui ar šokinėjimui. Dėl Achilo sausgyslės gali būti sunku vaikščioti, bėgioti ar sportuoti, tačiau tinkamai gydant ir pailsėjus dauguma žmonių gali visiškai pasveikti.

  Simptomai

  Dažniausias Achilo tendinito simptomas yra skausmas ir sustingimas užpakalinėje kulkšnies dalyje, šalia kulno. Šis skausmas iš pradžių gali būti lengvas, bet laikui bėgant gali pablogėti, jei būklė negydoma. Kai kurie žmonės taip pat gali patirti patinimą ir jautrumą paveiktoje srityje. Skausmas gali sustiprėti ryte arba po neveiklumo laikotarpių, o palengvėti gali padidėti nedidelio aktyvumo ar tempimo metu. Sunkiais atvejais sausgyslė gali sustorėti ir atsirasti mažų mazgelių.

  Kada kreiptis į gydytoją

  Svarbu kreiptis į gydytoją, jei jaučiate nuolatinį skausmą ir patinimą užpakalinėje kulkšnies dalyje. Be to, jei negalite vaikščioti ar dalyvauti įprastoje veikloje, rekomenduojama kreiptis į gydytoją. Gydytojas galės diagnozuoti Achilo tendinitą atlikdamas fizinį egzaminą ir gali užsisakyti vaizdo testus, tokius kaip ultragarsas arba MRT, kad patvirtintų diagnozę ir įvertintų būklės sunkumą. Ankstyva intervencija ir gydymas gali padėti išvengti tolesnio sausgyslės pažeidimo.

  Priežastys

  Achilo sausgyslės uždegimą dažnai sukelia per didelis krūvis arba pasikartojantis Achilo sausgyslės stresas. Tai gali atsirasti dėl veiklos, kuri apima daug šokinėjimo, bėgimo ar staigių krypties pakeitimų. Plokščios pėdos arba aukštas lankas taip pat gali prisidėti prie Achilo sausgyslės uždegimo išsivystymo. Įtempti blauzdos raumenys arba nepakankamas čiurnos sąnario lankstumas gali papildomai apkrauti sausgysles, todėl padidėja traumų rizika. Tam tikros sveikatos būklės, tokios kaip reumatoidinis artritas ar podagra, taip pat gali padidinti tikimybę susirgti Achilo tendinitu.

  Rizikos veiksniai

  • Dalyvavimas sporto šakose, kuriose reikia bėgioti, šokinėti arba staigiai sustoti ir pradėti
  • Per greitai didinamas fizinis aktyvumas arba be tinkamo kondicionavimo
  • Turint plokščias pėdas arba aukštą išlinkimą
  • Įtempti blauzdos raumenys arba nepakankamas čiurnos sąnario lankstumas
  • Netinkama avalynė
  • Antsvoris ar nutukimas

  Komplikacijos

  Negydomas Achilo sausgyslės uždegimas gali sukelti komplikacijų, tokių kaip sausgyslės plyšimas. Sausgyslių plyšimas yra rimta trauma, dėl kurios gali prireikti chirurginio gydymo ir ilgo atsigavimo laikotarpio. Svarbu gydyti Achilo sausgyslę, kad būtų išvengta tolesnio sausgyslės pažeidimo ir sumažinta komplikacijų rizika.

  Prevencija

  • Palaipsniui didinkite fizinio aktyvumo intensyvumą ir trukmę, kad sausgyslės prisitaikytų.
  • Dėvėkite tinkamą avalynę, kuri pakankamai palaiko ir amortizuoja.
  • Prieš mankštą ištempkite ir sušildykite blauzdos raumenis.
  • Įtraukite jėgos lavinimo pratimus, kad pagerintumėte blauzdos raumenų jėgą ir lankstumą.
  • Venkite per daug šokinėti ar bėgioti kietu paviršiumi.
  • Reguliariai darykite pertraukėles vykdydami veiklą, kuri sukelia stresą Achilo sausgyslei.
  • Išlaikykite sveiką kūno svorį, kad sumažintumėte sausgyslių ir sąnarių apkrovą.

  Dažniausiai užduodami klausimai

  Kas yra Achilo sausgyslių uždegimas?

  Achilo sausgyslių uždegimas yra sausgyslių, kurios jungia raumenis su kulnais, uždegiminė būklė. Tai gali atsirasti dėl pernelyg didelio sausgyslių apkrovos, traumų ar ilgalaikio pernelyg didelio fizinio aktyvumo.

  Kokie yra Achilo sausgyslių uždegimo simptomai?

  Simptomai gali apimti skausmą ir skausmą Achilo sausgyslių srityje, patinimą, kartais raudonumą ir šilumą uždegimo vietoje. Gali būti sunku judėti arba paspausti ant kojos.

  Kaip gydomas Achilo sausgyslių uždegimas?

  Gydymo metodai gali skirtingi, priklausomai nuo uždegimo sunkumo. Paprastai tai apima poilsį, šaldymą, nesteroidinius priešuždegiminius vaistus (pvz., ibuprofeną), fizioterapiją, raumenų stiprinimą ir venkant perkrovos.

  Kiek laiko užtrunka Achilo sausgyslių uždegimo atkūrimas?

  Atkūrimo trukmė priklauso nuo uždegimo laipsnio ir gydymo metodo. Lengvi atvejai gali atsigauti per keletą savaičių, tuo tarpu sunkūs atvejai gali reikalauti mėnesių ar net metų.

  Kaip galima išvengti Achilo sausgyslių uždegimo?

  Galima išvengti šios traumos arba jos rizikos mažinti laikantis tinkamų prevencinių priemonių, tokios kaip taisyklingas sporto įrangos naudojimas, palaikymas tinkamai atliekant fizinę veiklą, pakankamas pratimų atlikimas ir, svarbiausia, neperkraunant sausgyslių.

  LEAVE A REPLY

  įveskite savo komentarą!
  įveskite savo vardą čia