Melionas : Mityba, nauda sveikatai

    Melionas : Mityba, nauda sveikatai
    Melionas Mityba, nauda sveikatai

    Melionas yra sultingas, saldus vaisius, priklausantis moliūginių šeimos (Cucurbitaceae) augalų grupei. Jis yra žinomas dėl savo gaivinančio skonio ir didelio vandens kiekio, kuris ypač tinka vartoti karštomis vasaros dienomis. Melionų yra įvairių rūšių, kurių kiekviena pasižymi skirtingais bruožais, įskaitant dydį, formą, vidinio minkštimo spalvą ir skonį.

    Meliono minkštimas gali būti gelsvos, rausvos, ar oranžinės spalvos, priklausomai nuo veislės. Jis yra labai sultingas ir saldus, suteikiantis malonų gaivumą. Melionų oda dažniausiai būna nelygi, su įvairiais raštais ir spalvomis, tačiau yra veislių su lygia oda. Daugumoje melionų yra kauliukai, tačiau yra veislių, kurie yra be kauliukų.

    Melionai yra vertinami dėl savo maistinės vertės, įskaitant vitamino C, vitamino A, bei svarbių mineralų, pavyzdžiui, kalio, turinį. Jie yra mažai kaloringi ir turi daug vandens bei skaidulų, todėl yra populiarus pasirinkimas sveikos mitybos ir hidratacijos tikslams. Melionai gali būti valgomi švieži, naudojami salotose, desertuose, gėrimuose ar net kaip dalis pikantiškų patiekalų.

    Meliono nauda sveiktai

    Melionas, dėl savo unikalių maistinių savybių, teikia įvairią naudą sveikatai:

    • Hidratacija: Melionai yra labai sultingi ir turtingi vandens, todėl puikiai tinka organizmo hidratacijai, ypač karštomis vasaros dienomis.
    • Mažai kalorijų :Melionai daugiausia susideda iš vandens, jie yra mažai kaloringi, todėl tinka svorio kontrolės ir sveikos mitybos planams.
    • Vitaminų ir mineralų šaltinis: Melionai yra turtingi vitamino C, kuris yra svarbus imuninei sistemai ir kolageno gamybai, taip pat vitamino A, kuris reikalingas regėjimo sveikatai ir odos priežiūrai. Be to, melionuose yra kalio, kuris yra svarbus širdies sveikatai ir kraujospūdžio kontrolei.
    • Antioksidantai: Melionuose yra likopeno, antioksidanto, kuris suteikia melionui rausvą arba oranžinę spalvą. Likopenas yra susijęs su mažesne širdies ligų ir kai kurių vėžio rūšių rizika.
    • Skaidulos: Nors melionai nėra labai turtingi skaidulomis, jie turi šiek tiek skaidulų, kurios yra naudingos virškinimo sistemai.
    • Uždegimo mažinimas: Dėl antioksidantų, esančių melionuose, šie vaisiai gali padėti mažinti uždegimą organizme.
    • Sveika oda: Melionuose esantys vitaminai A ir C yra svarbūs odos sveikatai, padedant išlaikyti jos drėgmę ir apsaugoti nuo senėjimo požymių.

    Meliono valgymas yra puikus būdas ne tik mėgautis skaniu vaisiumi, bet ir prisidėti prie bendros sveikatos ir gerovės. Vis dėlto, kaip ir su visais maisto produktais, svarbu vartoti melioną saikingai, ypač jei yra tam tikrų sveikatos problemų, pavyzdžiui, cukrinio diabeto.

    Maistinė vertė

    Štai atnaujinta lentelė su meliono maistinės vertės informacija be kasdienio suaugusiojo poreikio procentų:

    Maistinė MedžiagaKiekis 100 g Meliono
    Energija (Kalorijos)Apytiksliai 34 kcal
    BaltymaiApytiksliai 0.8 g
    AngliavandeniaiApytiksliai 8.6 g
    – iš kurių cukrųApytiksliai 8 g
    SkaidulosApytiksliai 0.4 g
    RiebalaiApytiksliai 0.2 g
    Vitaminas CApytiksliai 36.7 mg
    Vitaminas AApytiksliai 299 IU
    Vitaminas KApytiksliai 2.5 µg
    KalisApytiksliai 267 mg
    NatrisApytiksliai 1 mg
    MagnisApytiksliai 10 mg
    GeležisApytiksliai 0.3 mg
    VanduoApytiksliai 90 g

     

    Ši lentelė pateikia pagrindines maistines medžiagas, kurias galite rasti 100 gramuose meliono ir suteikia aiškų vaizdą apie jo maistinę vertę. Melionas yra puikus vitamino C, vitamino A ir kitų svarbių maistinių medžiagų šaltinis.

    Meliono rūšys

    Yra įvairių meliono rūšių, kiekviena iš jų pasižymi unikaliomis savybėmis, skoniu ir išvaizda. Štai keletas populiariausių meliono rūšių:

    Vandens melionas (Watermelon): Ši rūšis yra labai populiarus vasaros vaisius, pasižymintis dideliu dydžiu, storu žaliu odos sluoksniu ir ryškiai raudonu, sultingu minkštimu. Vandens melionuose taip pat yra daug juodų sėklų, nors yra ir be sėklų veislių.

    Kantalupas (Cantaloupe): Šie melionai turi retą, tinklinę, pilkai žalią arba auksinę odą ir saldų, oranžinį minkštimą. Jie yra mažesni už vandens melionus ir pasižymi intensyviu aromatu.

    Honeydew (Medaus rasos melionas): Honeydew melionai pasižymi lygia, paprastai žalsva arba geltona oda ir saldžiu, šviesiai žaliu minkštimu. Šie melionai yra labai sultingi ir turi subtilų, švelnų skonį.

    Galija (Galia melionas): Galija melionai yra panašūs į cantalupus, bet turi šviesesnę, dažnai žalsvai geltoną minkštimą. Jie pasižymi saldžiu, švelniu skoniu ir minkšta tekstūra.

    Crenshaw: Crenshaw melionai yra dideli, su žalsvai geltona arba šviesiai oranžine oda ir saldžiu, kreminės tekstūros minkštimu. Jie yra labai aromatingi ir turi švelnų skonį.

    Casaba: Šie melionai išsiskiria savo dideliu dydžiu, geltona arba žalsva oda ir blyškiai baltai geltonu minkštimu. Casaba melionai yra mažiau saldūs nei kiti melionai ir turi kietesnę tekstūrą.

    Kiekviena meliono rūšis turi savo unikalias savybes ir skonį, todėl yra puikus pasirinkimas įvairiems patiekalams arba mėgautis šviežiais.

    Dažniausiai užduodami klausimai

    Kaip žinoti, ar melionas yra brandus ir paruoštas valgyti?

    Brandus melionas turėtų būti šiek tiek minkštas prie kotelio, o jo oda turėtų atrodyti matinė, ne blizgi. Taip pat galite patikrinti meliono svorį; jei jis atrodo sunkesnis už savo dydį, tai geras brandumo ženklas. Kiti patikrinimo būdai apima lengvą bakstelėjimą – brandus melionas skleidžia sodrių garsą.

    Ar melionas yra naudingas sveikatai?

    Taip, melionai yra labai naudingi sveikatai. Jie yra mažai kaloringi, turtingi vandens, taip pat suteikia organizmui svarbių maistinių medžiagų, įskaitant vitaminą C, A, B grupės vitaminus ir kalį. Be to, melionai turi antioksidantų, kurie padeda kovoti su laisvaisiais radikalais.

    Kaip teisingai laikyti melioną?

    Neprapjautą melioną geriausia laikyti kambario temperatūroje, kad jis galėtų tolygiai subręsti. Kai melionas jau supjaustytas, jį reikėtų laikyti šaldytuve, geriausia sandariai uždarytame inde, kad išsaugotų savo skonį ir šviežumą.

    Kaip geriausiai paruošti ir valgyti melioną?

    Melioną reikia gerai nuplauti prieš jį pjaustant. Jį galima pjaustyti įvairiais būdais: kubeliais, skiltelėmis ar griežinėliais. Pjaustyti melioną patogiausia ant didelės pjovimo lentos, o po to išimti sėklas, jei to reikia.

    Ar meliono sėklos yra valgomos?

    Taip, daugelio melionų rūšių sėklos yra valgomos. Jos netgi gali būti naudingos sveikatai, nes yra baltymų, riebalų, įvairių mineralų šaltinis. Vandens meliono sėklas galima išdžiovinti ir paskrudinti, kad būtų skanesnės.

    LEAVE A REPLY

    įveskite savo komentarą!
    įveskite savo vardą čia